WhatsApp Resim İçinde Resim Özelliğini Yayınladı!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp merakla beklenen güncellemesini android cihazlar için yayımladı! Son güncellemeyle WhatsApp resim içinde resim özelliğine kavuşmuş oldu. Böylece Android kullanan WhatsApp kullanıcıları Facebook, YouTube, Instagram videolarını WhatsApp içerisinde izleyebilecek.

WhatsApp Resim İçinde Resim Özelliğini Yayınladı! 1
WhatsApp resim içinde resim özelliği

WhatsApp Resim İçinde Resim Özelliği Nedir?

WhatsApp kullanıcıları uzun süredir Resim içinde resim (PiP – Picture in Picture) özelliğinin dağıtılmasını bekliyorlardı. Bu özellikle birlikte size gönderilen veya sizin gönderdiğiniz youtube, facebook, instagram videolarını WhatsApp uygulamasından çıkmadan mesajlaşırken izleyebileceksiniz. Gönderilen veya gelen videoya tıkladığınız zaman tam ekran yerine küçük bir pencerede açılan videoları izlerken mesajlaşmaya devam edebilirsiniz

WhatsApp Resim İçinde Resim Özelliğini Yayınladı! 2
WhatsApp paylaşılan video görseli

WhatsApp resim içinde resim özelliğini kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey, mesajlaşma alanınızda bulunan video görseline tıklamak. Bunu yaptığınızda normalde videonun kaynağına yönlendiriliyordunuz, artık resim içinde resim modu sayesinde video yüzen pencere şeklinde WhatsApp içerisinde açılıyor. Dilerseniz videoları yüzen pencere olarak minimum pencere şeklinde izleyebilir, dilerseniz tam ekran tuşuna basarak tam ekran modunda izleyebilirsiniz.

WhatsApp Resim İçinde Resim Özelliğini Yayınladı! 3
WhatsApp video yüzen pencere

WhatsApp Resim İçinde Resim Modu Nasıl Etkinleştirilir?

WhatsApp resim içinde resim modu daha geliştirme aşamasında olduğu için android cihazlara kademeli olarak dağıtılıyor. Bu özelliği aktif edebilmeniz için WhatsApp Messenger uygulamanızı Google Play Store üzerinden son sürümüne güncellemeniz gerekiyor. Şimdilik geliştirme aşamasında olan WhatsApp resim içinde resim modu tam olarak stabil çalışmayabilir ama zamanla geliştirmeler ve güncellemeler alarak sorunsuz şekilde kullanılmaya devam edecektir. WhatsApp’ın bu son özelliğini beğendiniz mi? Yorumlarda düşüncelerinizi ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir