• Esleme Forum açıldı! Kolayca üye olup topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz. 😊

Yerli Otomobil Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Yerli otomobili sevdiniz mi?

  • Sevdim

  • İdare eder

  • Sevmedim


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

mfakkaya

Kurucu Admin
Yönetici
Yıllardır hayalini kurduğumuz yerli otomobil sonunda tanıtıldı. Tasarımı italyanlarla ortak yapılmış. Açıkçası elektrikli otomobile göre tasarımını çok kaba buldum. Elektrikli arabaların büyük motorları olmadığı için genelde daha minimalist ve küçük yapılıyor. Tabi aile arabası olarak tasarlandığı için iç hacmi büyük olarak düşünülmüş, bu güzel bir şey. Ama trafik ve park alanlarında sıkıntı çıkartabilir :)

Yerli-otomobil-1-1cf13eff5839a964b.md.jpg

3 farklı model olarak uretilen yerli otomobilden biri.

2022 gibi piyasaya çıkması planlanıyor. Fiyatları makul olursa biç çok kişi tercih edecektir. Bu da ekonomiye olumlu olarak yansır tabiki. Yerli arabamız hayırlı olsun diyelim şimdiden.:rolleyes:
 
Son düzenleme:
Müthiş bir şey herkesin gözünde bir geç kalmışlık hissi var. Ancak dünyadaki bir çok otomotiv şirketi halen bir geçiş aşamasında ki bu çok sorunlu ve zor bir süreç. Bir nevi topyekün bir değişime gitmeleri, sistemlerini yenileyip güncellemeleri gerekiyor. Objektif olarak gerçekten 2-3 sene içerisinde kendini gerçekleştiren bir yerli otomotiv mükemmel noktalara gelecektir. Umarım güzel bir isim seçerler ve bir marka olur. Ben direk TOGG ismini beğendim. Siz ne dersiniz acaba?
 
Evet endüstri 3.0 sürecinde otomotiv sektörü de nasibini alıyor. İçten yanmalı motorlar, elektrikli motorların üretilmesiyle gücünü kaybetmeye başladı. Elon Musk'ın Tesla marka arabaları piyasaya yeni bir soluk getirdi. Araba çağı değişiyor. Tam da bu zamanda yeni sektöre adım atmak çok önemli. Allah'tan zamanında el atıldı :)

Yıllardır hayal ediyoruz, çok umudumuz yoktu ama yapmayı başardılar şükür. Devlet destekli olması da çok önemli, bu bize bir çok avantaj olarak dönecektir mutlaka.

Togg ismi kulağa hoş geliyor ama güzel bir marka bulunsa daha güzel olur. İnşallah gidipte ingilizce isim bulmazlar marka için. Otomobil model isimleri içinde de "Ottoman" ismini görmek isterim şahsen :)
 
Bence daha ülkenin her kesiminden tam desteğin gelmediği bir durumun içindeyiz. Ottoman gerçekten marka olmaya değer bir isim. Ancak daha da tepkiye neden olacağından yapmazlar diye düşünüyorum. Birde sanki Ottoman ismi her sektörde zedelendi biraz.
 
Geri
Üst