• Esleme Forum açıldı! Kolayca üye olup topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz. 😊

Esleme Forum Açıldı! 🎉

mfakkaya

Kurucu Admin
Yönetici
Selamun aleykum, aylardır geliştirmeye çalıştığım Esleme Forum sonunda açıldı. Amacımız kaliteli bir topluluk oluşturmak inşallah.

Peki Forumlar Ne İşe Yarar?
2000'lerin başında forumlar çok popülerdi, sosyal medyanın ortaya çıkmasıyla gücünü kaybetmeye başladı. Fakat bir topluluk oluşturmak için hâlâ en güçlü seçenek forumlar.

Sosyal medyanın hemen üret, hemen tüket mantığı, faydalı içeriklerin ömrünün de kısa olmasına neden oluyor. Sadece yeni içerikleri ön planda tutan sosyal medya algoritması, eski ama kaliteli bilgilerin arkaplana atılmasına sebep oluyor. Bu yüzden mahrum olduğumuz değerleri her zaman gün yüzünde tutmak istiyoruz.

Forumda insanlar soru sorabilir, cevap verebilir, düşüncelerini paylaşabilir, yardımlaşabilir, bilgi paylaşabilir, tartışabilir vb eylemlerle kendimizin ve diğer insanların gelişimlerine katkıda bulunabiliriz.

Peki Esleme Forum'un Farkı Ne?
İnternet üzerinde bir çok genel forum siteleri (her kategoride paylaşım yapılabilen) ve dini forum siteleri zaten var. Fakat bu forumlar maalesef ki bir dengeye sahip değiller.

Genel forumlarda dini paylaşım yapmayı yasaklıyorlar, dini forumlar da maalesef güzel söz, anlamlı söz, cuma mesajı gibi bir amacı olmayan içeriklerle çöp haline gelmiş durumda.

Biz burada düşünen, araştıran, sorgulayan bir topluluk oluşturmak istiyoruz. İnsanlar, gerçek hayatta olması gerektiği gibi, kendilerini hem dini hem beşeri alanda yetiştirebilsinler istiyoruz. Bir yanda yazılım öğrenirken, aynı yerde neden bunun fıkhî gerekliliklerini öğrenmeyelim ki?

Aynı kaynaktan beslenen dini ve beşeri ilimlerin olduğu kapsamlı ve faydalı bir platform olması duasıyla.

Forum aktif olduğu süre içerisinde geliştirilmeye devam edecektir. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız sitenin en altındaki iletişim bölümünden benimle irtibata geçebilirsiniz. İstek ve öneri gibi konular için forum içerisinde konu oluşturup diğer kullanıcıların fikirlerini de sorabilirsiniz.
Selametle...

Kurucu Admin
 
Geri
Üst