• Esleme Forum a├ž─▒ld─▒! Kolayca ├╝ye olup toplulu─čumuzun bir par├žas─▒ olabilirsiniz. ­čśŐ

En son hangi kitab─▒ okudunuz? ­čôÜ

mfakkaya

Kurucu Admin
Y├Ânetici
Millet├že kitap okuma al─▒┼čkanl─▒─č─▒m─▒z yok maalesef. ├ço─ču ki┼činin, en son okudu─ču kitapla aras─▒na y─▒llar girmi┼č olabiliyor. Okuma al─▒┼čkanl─▒─č─▒n─▒ tekrar kazanmak, kitap tavsiyeleri vermek, al─▒nt─▒lar payla┼čmak, bilgi ve tecr├╝beleri aktarmak ad─▒na kitap kul├╝b├╝ kategorisini de aktif ettik ┼č├╝k├╝r.

En son okudu─čunuz kitab─▒ bu ba┼čl─▒k alt─▒nda payla┼č─▒p, kitap hakk─▒ndaki k─▒sa d├╝┼č├╝ncelerinizi payla┼čabilirsiniz. B├Âylece g├╝zel bir kitap k├╝t├╝phanesi olu┼čturmu┼č olabiliriz.

En son ne zaman ve hangi kitab─▒ okudunuz? ­čĄŚ

En son Murat Mente┼č - Derde Deva Randevu yu okudum. Bu elime ald─▒─č─▒m bir kitap ┼čeklindeydi. Ancak 260 sayfa sosyoloji tarihi kitab─▒n─▒n pdf versiyonunu buldum onu da telefondan okudum. Biliyorsunuz ├╝lkede kitap pahal─▒ :(

Maalesef yay─▒nevleri kazan─▒yor b├╝t├╝n paray─▒, yazara bile ├žok az kal─▒yor.

G├Ârme engelli olmadan ├Ânce (yakla┼č─▒k 2 y─▒l ├Ânce) Yuval Noah Harari'nin - Homo Sapiens: Hayvanlardan Tanr─▒lara ─░nsan T├╝r├╝n├╝n K─▒sa Bir Tarihi kitab─▒n─▒ okumu┼čtum. 440 sayfa civar─▒ epub olarak telefondan bitirmi┼čtim 1 haftada :) maalesef art─▒k kitap okuyam─▒yorum.

En son Victor Emil Frankl -─░nsan─▒n Anlam Aray─▒┼č─▒ kitab─▒n─▒ okudum. Kitab─▒n ├Ân s├Âz├╝n├╝ okudu─čunuz zaman klasik ─░kinci D├╝nya Sava┼č, holocaust kitaplar─▒ndan birisi sanabilirsiniz ancak bu kitap biraz daha farkl─▒. Farkl─▒ olmas─▒n─▒n sebebi ise Autzwich kamp─▒nda tutulan ve ayn─▒ zamanda bir n├Ârolog ve psikiyatr olan Frankl burada insanlar─▒ deneyimleme ┼čans─▒ bulmu┼č ve ac─▒yla ba┼ča ├ž─▒kmada i├žsel yollar ke┼čfetmi┼čtir. Bu ke┼čifler ise onun logoterapiyi kurmas─▒na ├Ânc├╝ olmu┼čtur. Hayat─▒n─▒zda farkl─▒ d├╝┼č├╝nme bi├žimleri geli┼čtirebilmek ve kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒n─▒z sorunlardan daha g├╝├žl├╝ ├ž─▒kmak isterseniz bu kitab─▒ okuman─▒z─▒ ┼čiddetle tavsiye ederim.

En son okudu─čum kitap Hattab'─▒n An─▒lar─▒ kitab─▒yd─▒. ├çe├ženistan cihad─▒n─▒n ├Ânde gelen komutanlar─▒ndan olan Komutan Hattab'─▒n, cihad s├╝recinde ba┼č─▒ndan ge├žen baz─▒ an─▒lar─▒n─▒ anlat─▒yor. Kal─▒n de─čil ince bir kitap ama ta┼č─▒d─▒─č─▒ mesajlar y├Ân├╝nden gayet zengin. ├ľzellikle son zamanlarda ─░slam─▒n hareket alan─▒na dair eserleri okumay─▒ tercih ediyorum. ─░slam─▒n hareket alan─▒na derkenki kast─▒m cihad alan─▒. ┼×uan yine bu konuda olan bir kitap okuyorum. ├ťstad Necip Faz─▒l'─▒n ─░man ve Aksiyon kitab─▒n─▒. Okuyunca in┼čallah onu da yazar─▒m. Ancak tamamen bir fikir kitab─▒ oldu─ču i├žin biraz a─č─▒r, her ne kadar ince bir kitap olsa da.

Geri
├ťst